كدخبر: ۴۳۲
تاريخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر/ ادارۀ ژنتیک
تغذیه و رژیم درمانی در پی کی یو(فنیل کتون اوری)
این کتاب ویژۀ بیماران پی کی یو است، ولی از آنجا که در توضیح هر غذا میزان پروتئین آن برآورد شده است، کارشناسان تغذیه می توانند از این کتاب در درمان بیماری های فوق و تنظیم رژیم استفاده نمایند.

کتاب تغذیه و رژیم درمانی در پی کی یو(فنیل کتون اوری)(به همراه روش تهیۀ غذاهای رژیمی کم پروتئین) در تاریخ 1390 توسط ربابه توفیقی، مریم زیادلو به جامعه پی کی یوارائه گردید.

قسمتی از مقدمه کتاب جهت معرفی بهتر آن، در زیر ارائه می گردد:

در سال های اخیر علم تغذیه(غذا درمانی) مورد توجه خاص محققان، پزشکان و کارشناسان قرار گرفته و در نتیجۀ تحققیقات و ارزیابی های گسترده علمی با شناخت بهتر و عمیق تر خوراکی ها،پیشرفت چشمگیری داشته است و در حال حاضر به علم تغیه به عنوان علم درمان اکثر بیماری ها می نگرند به گونه ای که پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها به ویژه بیماری های متابولیکی به وسیلۀ رژیم های غذایی خاص امکان پذیر است و در بعضی موارد، مؤثرترین و تنها راه درمان است.

این کتاب ویژۀ بیماران پی کی یو است، ولی از آنجا که در توضیح هر غذا میزان پروتئین آن برآورد شده است، کارشناسان تغذیه می توانند از این کتاب در درمان بیماری های فوق و تنظیم رژیم استفاده نمایند.

انگیزۀ اصلی تألیف این کتاب، نیاز والدین به داشتن کتابی مرجع و کاربردی جهت تهیه و تنظیم وعده های غذایی روزانه از بدو تولد تا بزرگسالی است. همچنین کمک به کارشناسان تغذیه جهت تنظیم سریع رژیم غذایی روزانه و کمبود منابع فارسی در این زمینه از دیگر انگیزه های تألیف این کتاب است.

در تدوین این کتاب از منابع روز علمی و جدول U.S.D.A  و در برخی موارد از جدول ترکیبات مواد غذایی دکتر احمدرضا درستی و مینا طباطبایی و جدول ترکیبات مواد غذایی مورد استفاده در غذاهای سنتی ایرانی که در این منابع موجود نبود، بیش از 30 نمونه از این آزمایش شد تا جامع ترین و دقیق ترین اطلاعات در اختیار مادران قرار گیرد. این کتاب شامل چهار بخش است:

بخش اول:

تشریح عمومی بیماری، چگونگی درمان و ارائه راهکارهای کنترل بیماری از بدو تولد تا بزرگسالی

بخش دوم:

تغذیۀ تکمیلی کودکان مبتلا به پی کی یو

با توجه به تفاوت تغذیۀ تکمیلی کودکان مبتلا به پی کی یو و کودکان غیر مبتلا و اهمیت نقش آن در رشد این دسته از بیماران، به منظور پیشگیری از آسیب های جدی بیماری و رفع نگرانی والدین، به ویژه مادران، تلاش در تدوین این بخش صورت گرفته است.

بخش سوم:

نمونۀ رژیم ها

در این بخش با ارائه رژیم های تنظیم شده براساس میزان معین فنیل آلانین مورد نیاز برای دو گروه سنی(6 ماه تا 2 سال و 2 سال به بالا)،جهت تهیه و آماده نمودن وعده های غذایی با طمعم های قابل پذیرش این امکان را برای مادران فراهم نموده است تا در آرامش بیشتر تنوع لازم را در وعده های غذایی فرزندشان ایجاد نمایید. ضمن اینکه حجم قابل تحمل و مواد مغذی مورد نیاز کودک( ویتامین هاو املاح) در نظر گرفته شده است.

 بخش چهارم:

نحوۀ تهیۀ انواع غذاهای رژیمی با محاسبۀ فنیل آلانین، پروتئین و کالری( برپایۀ آخرین مطالب روز علمی) ارائه گردیده و سعی شده است غذاهایی انتخاب شود که طعم وظاهر آن مشابه غذای خانواده باشد.

ما معتقد هستیم که آگاهی از مطالب این کتاب، می تواند پاسخ گوی بسیاری از سوالات والدین بیماران پی کی یو باشد.

 

نام:
ايميل:
* نظر: